Czerwiec 2006

 


30.06.2006
Zdrowie ma kształt kropli - Ewelina Wiśniewska
Komentarz Artykuł byłby godny polecenia, gdyby autorka korzystała tylko z wiadomości zmieszczonych na naszej stronie i nie wtrącała bezkrytycznie wiadomości z innych "opracowań".
Bład polega na tym, że podaje iż "
Przeciętny Polak wypija 60 l wody mineralnej rocznie, Włoch 185, Niemiec - 115, a Francuz 142." Bo to nie tyle
wody mineralnej, wypijają przedstawiciele tych nacji,  a wody butelkowanej!  Ale niestety takie wiadomości jeszcze "plątają" się po gazetach, chociaż już wiele z nich udało nam się sprostować. Nawet Agencje Badania Rynku, zaczynają  już poprawnie o tym pisać! W kilku najświeższych numerach czasopism fachowych jak np. "Przemysł Farmentacyjny i Owocowo Warzywny" czy też "Trendy Food", wszystko jest już poprawnie podawane.

30.06.2006
Woda zdrowia doda - Elżbieta Kwiatkowska

Komentarz Artykuł godny polecenia. Widać, że autorka korzystała z wiadomości zmieszczonych na naszej stronie. i bardzo dobrze! Bo nie powtarza błedów, popełnianych często przez róznych  "psudoznawców". Drobna tylko uwaga: Do wód mineralnych zliczyła dwie takie, które z nazwy są tylko "wodami mineralnymi", ale trudno, tak je przedstawiaja producenci. Czy słusznie to już inna sprawa.

29.06.2006
Pij na zdrowie! -  Marta Sadkowska

Co oprócz najmodniejszej torebki, mają przy sobie gwiazdy?
Butelkę wody mineralnej! Czy wiesz jaka wodę powinnaś nosić przy sobie?
Komentarz
"Do gotowania najlepsze są wody źródlane, a do picia mineralne, dostarczające organizmowi niezbędnych pierwiastków, przedewszystkim magnezu i wapnia" - pisze autorka i słusznie. Cały tekst mądrzre radzi co i jak pić. Pozostają tylko dwie drobne uwagi. Po pierwsze: Nie ma wśród naszych wód mineralnych takich, które miałyby duża zawrtość jodu, (niestety) ani potasu. Dlatego zalecenie aby uważać na takie wody - jak to mówią urzędnicy- jest bezprzedmiotowe. Poza tym wszystko O.K.

29.06.2006
HIT SEZONU ZE SMAKIEM -  (MJ)

Smakowe wody mineralne są hitem tego sezonu. Dostawcy nie nadązają z zamówieniami, a producenci cieszą się, że trafili w dziesiatkę......
Komentarz
Niestety to nie tak. To nie są "smakowe wody mineralne"! Niema takiej kategorii wód mineralnych, a to są napoje produkowane na wodzie i tu pytanie? Na jakiej? Bo na zamieszczonym zdjęciu widać raczej nie mineralne.

08.06.2006
BARdzo duże nieporozumienie

Czasopisma konsumenckie piszą o nadmiernym stężeniu baru w wodach mineralnych, Państwowy Zakład Higieny uważa, że obawy są przesadzone

Więcej na ten temat >>>>

02.06.2006
Dla mamy i dziecka, dla zdrowia
Woda "M................" to naturalna, krystalicznie czysta woda źródlana przygotowana z myślą o kobietach w ciąży, młodych mamach i ich pociechach oraz o wszystkich ceniących zdrowy sposób odżywiania.
itd.itd.......
Komentarz Niestety, takie wody nadają się dla przygotowywania zupek dla niemowląt, a nie dla kobiet w ciaży i matek karmiących, a także nie dla wszystkich, bo wiekszość z nas powinna pić wody mineralne by dostarczać organizmowi tych cennych biopierwiastków a nie wypłukiwać ich zwykłą wodą. Szersze uzasadnienie tej sprawy zanjduje się poniżej.

Czerwiec 2006
Ciążowe nowinki
Pij dużo wody

W czasie ciąży dbaj nie tylko o dobre odżywianie, ale także pij dużo płynów. Pomaga  ci szybcirj pozbyć się prodyktów przemiany materii z organizmu, co jest dobre  dla  ciebie, i dla  rosnącego w twoim łonie dziecka. Najlepiej wybieraj wody źródlane  i  mineralne o niskiej zawartości składników mineralnych................
Komentarz

Prawdą jest, że w okresie ciąży kobiety powinny pić więcej płynów w tym i wody, ale nie jest obojętne, jakie wody pić będą kobiety ciężarne. Nie dobrze jest, jeżeli piją wody pozbawione składników mineralnych, bo zubożają swój organizm w te cenne biopierwiastki, które nie tylko służą organizmowi matki, ale poprzez jej mleko nie otrzymują ich również nowonarodzone dzieci, a co jest warunkiem ich prawidłowego rozwoju i zdrowia.
Rekomendacja Instytutu Matki i Dziecka wskazanej w notatce wody źródlanej dotyczy przyrządzania na tej wodzie posiłków dla niemowląt, a nie do picia przez kobiety w ciąży. Uzasadnione jest to tym, że niemowlęta w pierwszym okresie życia otrzymują w mleku matki odpowiedni zestaw składników odżywczych i nie powinno się zaburzać ich gospodarki mineralnej, podawaniem wody o zwiększonej ilości składników mineralnych. Natomiast matki karmiące powinny dostarczać organizmowi podwyższoną ilość składników mineralnych, tak by ich starczyło dla ich organizmu i jak też i ich karmionym w sposób naturalny dzieciom. Dlatego wskazanym jest by w okresie ciąży kobiety piły wody mineralne o zwiększonej zawartości składników mineralnych, przede wszystkim magnezu i wapnia. Dziennie kobiety w ciąży powinny otrzymywać od 350 do 400 mg magnezu i około 2000 mg wapnia. Niedobór tych biopierwiastków w przeciętnej diecie łatwo jest uzupełniać właśnie wodami mineralnymi.
Według lekarzy zajmujących się patologią ciąży również przedwczesne porody spowodowane są brakiem składników mineralnych w pożywieniu, co przenosi się na zubożenie elektrolitów w płynach komórkowych i pozakomórkowych.

Galicjankę pijesz, długo w zdrowiu żyjesz

Świadomość konsumenta rozwija się, dlatego też dbając o swoje zdrowie, również zimą coraz chętniej sięga on po wodę mineralną, odstawiając na bok inne napoje  mówi Ryszard Potoniec, prezes firmy GALICJANKA II Q Sp. z o.o.


Wywiad z prezesem Ryszardem Potońcem. - Rozmawiał Mariusz Gryżewski

Top