Lipiec 2014


/

31.07.2014 r.

LECZNICZA WODA Z MAŁOPOLSKI
W Uzdrowisku Mateczny w Krakowie trwają badania nad ponownym wydobyciem wody mineralnej "Krakowianka". Woda ta cieszyła się nigdyś ogromna popularnością zarówno wśród mieszkańców Krakowa jak i Małopolski. 



DD
29.07.2014 r.

FESTIWAL WÓD MINERALNYCH W MUSZYNIE
"Gazeta Współczesna" zachęca do odwiedzenia Festiawalu Wód Mineralnych, który odbędzie się w Muszynie w dniach 9-10 sierpnia gdyż będzie to niezwykła okazja do zapoznania się z bogactwem wód mineralnych, źródlanych i leczniczych, które są naszym krajowym skarbem. Informacji o wodach w czasie Festiwalu udzielać będą także przedstawiciele Programu Woda dla Zdrowia. 



Arkadiusz Woźniak

29.07.2014 r.

WODA CZY HERBATA?
"Życie Kalisza" w dziale publicystycznym opublikowało ciekawy artykuł Arkadiusza Woźniaka poruszający kwestię picia wody, także przez najmłodszych. Autor przytacza zdarzenie jakie miało miejsce w Karpaczu gdzie wycieczka kilkudziesięciu dzieci z radościa pobiegła do źródła św.Anny w Karpaczu, z któego woda nadaje sie do picia, jednak dzieci zamiast wodę pić wybrały słodzone napoje, które miały w plecakach. Świadczy to o braku świadomości i potrzebie popularyzowania wśród najmłodszych nawyku picia wody. Artykuł ilustrowany jest zdjęciem z brytyjskiego magazynu "Dailymail" prezentującym pewną Angielkę, która przez 28 dni piła trzy litry wody dziennie. Efekty dodania takiej ilości wody do diety są oszałamiające, bowiem widać jak bardzo skóra potrzebuje wody aby pięknie wyglądać. 



rum
21.07.2014 r.

WODA - NAJTURALNE LEKARSTWO NA WIELE CHORÓB?
"Super Nowości" opublikowały bardzo ciekawy artykuł poświęcony życiu i badaniom irańskiego lekarza dr Fereydoona Batmanghelidjego, który twierdził iż woda może być lekarstwem dla wielu osób cierpiących na zwyrodnienie stawów, astmę czy nawet depresję. Lekarz te prowadził przez wiele lat badania dotyczące wpływu wody na organizm człowieka i jest autorem 8 książe poświęconych tej tematyce. Zgodnie z badaniami irańskiego doktora, wiele chorób i dolegliwości wynika z niedostatecznego nawodnienia organizmu. Lekarz twierdził,że przez nasz styl życia, przyjmowane pokarmy oraz niektóre leki zapominamy o spożywaniu wody, gdyż zatraciliśmy prawdziwe uczycie pragnienia. 



Jacek Bilczyński/Interia.pl
14.07.2014 r.

WODA - JAK WYBRAĆ NAJLEPSZĄ?
Portal internetowy Interia.pl wraz z ekspertek Jackiem Bilczyńskim stara się odpowiedzieć na pytanie - jaka woda jest najlepsza do picia? Ekspert poleca wody mineralne oraz źródlane i radzi aby rodzaj wody i jej ilość dobierać do swoich potrzeb. Zachęcamy do lektury i obejrzenia materiału w serwisie Interia.pl.



Łukasz Olszewski
14.07.2014 r.

NAJSKUTECZNIEJSZE WODNE TERAPIE
Autorem tekstu jest koordynator fizjoterapeutów w CM Damiana w Warszawie. W tekście polecane są zabiegi z wykorzystaniem wody dzięki którym można pozbyć się rozmaitych dolegliwości. Do leczniczych kąpieli można zaliczyć kąpiele solankowe, kąpiele w wodach siarczkowych oraz kąpiele w borowinie. Kapiele solankowe leczą urazy i bóle stawów. Wody siarczkowe  pomagają osoba cierpiącym na bóle reumatyczne, łagodzą też stany zapalne skóry. Dzięki zabiegom w których stosowana jest borowina panie mogą wyleczyc kobiece choroby.



07/20.07.2014 r.

CZYM GASIĆ PRAGNIENIE W UPALNE DNI?
Niestety najczęściej siegamy po zimne, słodzone napoje zaś po wodę gdy odczuwamy naprawdę silne pragnienie, a to duży błąd. Magazyn "Pani domu" radzi co pić gdy chce nam się pić oraz prezentuje czym od siebie różnią się wody mineralne. Aby wiedzieć jaki skład ma konkretna woda, autor poleca czytanie etykiet gdzie znajdują sie najważniejsze informacje dotyczące składników zawartych w butelce.



Wojciech Mąka
05/06.07.2014 r.

CO SIĘ KRYJE W BUTELCE WODY
Profesjonalnie napisany artykuł z toruńskiego wydania gazety "Nowości" poświęcony tematyce wód butelkowanych. Autor informuj, że na kranówkę sprzedawaną jako woda mineralna konsument nie natknie sie w sklepie, jednak ważne jest czytanie etykiet wód aby wybrać wartościową wodę zawierającą odpowiednią ilość minerałów. Jak wspomina autor, najlepiej aby miała ponad 1000 mg składników mineralnych w jednym litrze. W tekście zostają przedstawione walory i przeznaczenie wód mineralnych, leczniczych oraz źródlanych.

 

Top