Przegląd prasy 2017 r.
Styczeń
|
Polska - Gazeta Krakowska
28-29.01.2017 r
(AB)
FAKTY I MITY
W dzienniku "Polska - Gazeta Krakowska" w ostatni weekend stycznia ukazał się dziwny materiał dotyczący faktów i mitów związanych z wodami autorstwa AB. O ile rozumiemy, że "mitem" jest, że wody nie trzeba oszczędzać to dziwi przekonanie autora o tym, że nie ma zawiązku pomiędzy pieciem wody, a stanem naszej skóry. Postawiona teza jakoby wystarczające dla ładnej cery było smarowanie skóry odpowiednim kremem lub przykładanie do niej ręcznika z wodą, dziwi, szczególnie, że obecnie dotępnych jest szerego opracowań naukowych, mówiących o tym jak ważne jest picie wody nie tylko dla zdrowia ale także dla urody. Kolejnym "mitem" zdaniem autora jest to, że dobrej jakości woda to tylko ta butelkowana...I znów porównuje się niesłusznie wodę butelkowaną - źródlaną i wodociągową, stawiając między nimi znak równości. Szczególnie razi to w kontekście opublikowanego ostatnio, niezależnego badania Najwyższej Izby Kontroli, która stwierdziła, że wody wodociągowe w Polsce nie są wcale tak doskonałej jakości jak zapewniają nas przedsiębiorstwa wodociągowe. (Komentarz-Redakcja programu "Woda dla zdrowia")
NOWA TRYBUNA OPOLSKA
20.01.2017 r
PIJ WODĘ DLA URODY I ZDROWYCH NEREK
"NOWA TRYBUNA OPOLSKA" przypomina o konieczności picia odpowiedniej ilości wody dla zdrowia oraz urody, gdyż aby nasza skóra była elastyczna i błyszcząca potrzebna jest odpowiednie nawodnienie każdej komórki oraz dobre mikrokrążenie, któe także zapewnia woda. Picie właściwej ilości wody chroni też przed infekcjami układu moczowego.
autor: pap
12.01.2017 r
PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIĄGOWE I GMINY NIE GWARANTUJĄ JAKOŚCI WODY PITNEJ
Na "Portalu Spożywczym" możemy przeczytać tekst odnoszący sie do niedawno opublikowanego raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego ochrony jakości wody przeznaczonej do spożycia. NIK oceniła, że słaba jakość wód wodociągowych związana jest m.in z brakiem stref ochronnych ujęć wód oraz słabym zarządzaniem gospodarką ściekową na terenie gmin. Więcej>>>
autor:MNZ
STYCZEŃ 2017 r
BĄDŹ ZDRÓW
Miesięcznik "Moda na zdrowie" opublikowało materiał zawierający szereg porad dotyczących walki z przeziębieniem. Jednym z ważnych elementów profilaktyki zdrowotnej jest prawidłowe nawodnienie. Życiodajna woda jest bowiem niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Jak podaje miesięcznik "badania na sportowcach pokazały, np. że związane z wysiłkiem odwodnienie osłabia układ immunologiczny".
autor: Urszula Mirowska-Łoskot
11.01.2017 r
NIK: SAMORZĄDY NIE DBAJĄ O KRANÓWKĘ
Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" z badań NIK wynika, że niektóre wodociągi serwują nam wodę z bakteriami coli, pałeczkami okrężnicy oraz paciorkowcami kałowymi i wielokrotnie przekroczonymi normami manganu oraz żelaza. Z zatrważającego raportu wynika, że sytuacje takie stale się powtarzają narażając korzystających z wody na długotrwałe spożywanie i użytkowanie wody fatalnej jakości. W cytowanym przez "Dziennik GP" , raporcie możemy przeczytać także, że w latach 2013-2015 badania wody objętej nadzorem sanitarnym wykazały między 113 a 175 przypadków przekroczenia norm. Najwyższa Izba Kontroli zarzuca firmom wodociągowym oraz gminom niedostateczną ochronę ujęć wody.
VIVA
STYCZEŃ 2017 r
DOCEŃ WODĘ ALKALICZNĄ
Miesięcznik "Viva" zachęca do uporania się z zakwaszeniem organizmu za pomocą wody alkalicznej. Taka woda mając zasadowe pH np. woda Jawa 9,2, zobojętnia kwasy żołądkowe. Z uwagi na ten fakt, nie powinno się pić tej wody przed i w trakcie posiłków.
|