Wrzesień 2015

Przegląd prasy 2015

Styczeń 2015
Luty 2015

Marzec 2015
Kwiecień 2015
Maj 2015
Czerwiec 2015
Lipiec 2015
Sierpień 2015


23.09.2015 r
JED
WODA TO PODSTAWA
Łódzki "Ekspress Ilustrowany" przypomina, ze mimo końca fali upałów i nadejścia jesieni wodę należy pić regularnie. Odpowiednio częste dostarczanie płynów do naszego organizmu jest ważne zarówno latem jak i o każdej innej porze roku o czym często zapominamy. Wode należy pić więc tak często jak to mozliwe, a nie jedynie w momencie gdy odczuwamy pragnienie. 



09.09.2015 r
Katarzyna Borek
WSZYSTKO O BUTELKOWANEJ WODZIE! SPRAWDŹ CO PIJESZ!
W "Gazecie współczesnej" ukazał się obszerny materiał poświęcony wodom butelkowanym.Materiał powstał w oparciu o informacje ekspertów programu Woda dla zdrowia. Z materiału można się dowiedzieć jakie rodzaje wód dostępne są na rynku, na co zwracać uwagę na etykiecie czy jakie  składniki mineralne znaleźć mozna w wodach butelkowanych. W materiale znalazły się także rubrki "warto wiedzieć" gdzie czytelnicy znajdą najważniejsze informacje i odpowiedzi na pytania dotyczące wód oraz "praktyczne informacje" ułatwiające konsumentowi odnalezienie się w gąszczu wód na sklepowych półkach.



07.09.2015 r
www.portalspozywczy.pl
ROŚNIE SPRZEDAZ  WÓD I NAPOKJÓW BEZALKOHOLOWYCH 
Portalspozywczy.pl opublikował materiał z danymi GUS z których wynika, ze dostawy wód mineralnych oraz napojów bezalkocholowych na rynek polski wzrosły o 2,4 procent w roku 2014 (61,05 mln hektolitrów w roku 2014 z 59,6 mln hl w roku 2013 ).



07.09.2015 r
Piotr Skwirowski 
KRYNICA 2015. JAK ZBUDOWAĆ SILNĄ EUROPĘ?
W dniach 8-10 w Krynicy-Zdroju odbędzie się już XXV Forum Ekonomiczne. Przyszłość Europy stanie się wiodącym temate spotkania. Sesje Formu odbędą się m.in. w Pijalni Głównej uzdrowiska.



04.09.2015 r
Wiktor Sawiuka
MINERALNA, ŹRÓDLANA, KRANÓWKA...
W gazecie "Nowości" ukazał się obszerny materiał dotyczący właściwego nawadniania. W tekście opisane zostały róźne rodzaje wody. Autor materiału zachęca także do czytania etykiet na butelkach wody . W materiale pojawiają się jednak błędy merytoryczne np. dotyczące wód "zmineralizowanych" - taka nazwa i woda nie występuje - na sklepowych półkach możemy znaleźć bowiem wody nisko-,średnio-, bądź wysokozmineralizowanych. Nieprawdą jest również informacja, że wód o wysokiej mineralizacji należy unikać i pić nie więcej niż 1-2 szklanki dziennie gdyż, a takze, że wody źródlane o niskiej mineralizacji są najbardziej uniwersalne m.in. dla osób starszych czy matek karmiących i cięzarnych bo te ostatnie potrzebują dużo płynów - potrzebują one przede wszystkim dużo składników mineralnych, których w wodach źródlanych przecież nie znajdą.



04.09.2015 r
Katarzyna Prus
BUDOWA TERM STOI W MIEJSCU
W martwym punkcie utknęły plany budowy term w Celejowie. Jak podaje "Dziennik Wschodni" próbki wody nadal czekają w laboratorium, a sami inwestorzy nie są pewni z którego źródła będą pozyskiwać wodę. W jednym z odwiertów, na głębokości 1,2 km znajduje się woda o silnych właściwościach leczniczych dzięki czemu w przyszłości mogłaby posłużyć do zabiegów leczniczych. 



03.09.2015 r
mon
PODEJRZANA WODA
W Mieszkańcy podhalańskiej wsi Krempachy skarżą się na fatalną jakość wody, która płynie w ich kranach. Przyczyna leży w niskim stanie rzeki Białki oraz jej wysokim zanieczyszczeniu. Niestety leząca powyzej Białka Tatrzańska nie ma oczyszczalni ścieków, więc ścieki trafiają do rzeki Białki z której woda dociera do lokalnych wodociągów. 

 

Top