Co wiesz o wodzie - odpowiedzi


Przegląd prasy 2008 r.


Styczeń 2008
Luty 2008
Marzec 2008
Kwiecień 2008
Maj 2008
Czerwiec 2008
Lipiec 2008
Sierpień 2008
Wrzesień 2008
Październik 2008

Listopad 2008

Grudzień 2008



 

Zobacz również
Przegląd prasy 2007 r

 
 


Czerwiec 2008 r.

CO WIESZ O WODZIE? - ODPOWIEDZI NA PYTANIA

1 Nie każda woda kupowana w butelce pochodzi z naturalnego źródła. Niektóre mogą być wytwarzane sztucznie

PRAWDA

W sklepach znajdziemy wody mineralne i źródlane (czerpane z naturalnych podziemnych źródeł) oraz stołowe – mineralizowane (sztucznie wzbogacane w niektóre składniki mineralne, np. w wapń i magnez).

2 Woda źródlana to to samo co mineralna. Świetnie gasi pragnienie i uzupełnia dietę w cenne składniki mineralne

FAŁSZ

Woda źródlana zawiera śladowe ilości składników mineralnych, które nie mają wpływu na organizm. Nadaje się za to do gotowania. Mineralna ma ich dużo więcej, c najmniej jeden korzystnie działa na nasze zdrowie. Dlatego jest znacznie lepsza do picia.

3 Wód leczniczych, takich jak Zuber, Jan, Wielka Pieniawa, nie można pić na co dzień. Najlepiej stosować je po konsultacji z lekarzem

PRAWDA

Wody lecznicze zawierają bardzo dużo składników mineralnych (nawet ponad 2 g na litr), które działają na organizm jak leki. Skutecznie wspomagają terapię wielu schorzeń, ale stosowane bez konsultacji z lekarzem mogą zaszkodzić.

4 Należy pić wyłącznie wodę niegazowaną, ta z gazem jest bardzo niezdrowa, może wywoływać zaburzenia trawienia i wzdęcia

FAŁSZ

Woda gazowana orzeźwia, poprawia apetyt i gasi pragnienie. Jest bardziej trwała, bo zawarty w niej dwutlenek węgla hamuje rozwój bakterii. Wody gazowanej nie podawaj jednak małym dzieciom, osobom cierpiącym na nadkwasotę i zaburzenia trawienia.

5 Latem, gdy żar leje się z nieba, warto częściej sięgać po wody wysokozmineralizowane o lekko słonym smaku 6 Woda nigdy się nie psuje i zawsze ma takie same właściwości. Można ją długo przechowywać nawet po otworzeniu butelki

PRAWDA

Woda wysokozmineralizowana uzupełnia niedobory składników mineralnych, które tracimy wraz z potem. Zawarty w niej sód zapobiega odwodnieniu i poprawia wydolność organizmu. Taką wodę możesz pić w upalne dni, nawet jeśli masz nadciśnienie – butelka o pojemności 1,5 litra zawiera mniej sodu niż trzy plasterki szynki.

6 Woda nigdy się nie psuje i zawsze ma takie same właściwości. Można ją długo przechowywać nawet po otworzeniu butelki

 

 FAŁSZ

Po otwarciu butelki woda traci właściwości, a już po kilkunastu godzinach mogą się w niej rozwinąć drobnoustroje. Dlatego najlepiej przechowywać ją w lodówce nie dłużej niż dwa dni.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, znajdziesz je na stronach naszego portalu www.wodadlazdrowia.pl

 



 
 

 

Top