UZDROWISKO SWOSZOWICE ZACHĘCA...KRAKOWIAN DO ODWIEDZIN
Uzdrowisko Swoszowice działa od 1811 roku, kiedy to Feliks Radwański otworzył Zakład Zdrojowy wykorzystujący do leczenia unikatowe w skali europejskiej wody siarkowe. Mimo, że z ich właściwości korzysta rocznie ponad 6500 pacjentów, często Krakowianie, którzy mieszkają tak blisko, zapominają lub po prostu nie wiedzą o tym malowniczo położonym uzdrowisku, w którym leczy się reumatyzm i schorzenia narządów ruchu. Dlatego na słupach ogłoszeniowych pojawiły się plakaty z hasłem „ Zadbaj o zdrowie – każdy tego potrzebuje” – tłumaczy Aleksandra Niżankowska, prezes uzdrowiska.
2 maja 2008 r.
Renata Napierkowska POSZUKIWANIA NA ZDROWIE
Woda z inowrocławskich źródeł może być zdrowa, bo jest bogata w wiele składników mineralnych
- Bez własnej wody nie spełniamy w pełni kryteriów uzdrowiska - mówi prezydent Ryszard Brejza. Niebawem miasto może mieć własną wodę mineralną. Minister środowiska udzielił koncesji na poszukiwanie źródła. Nieodłącznym symbolem niemalże każdej miejscowości uzdrowiskowej jest posiadanie wody mineralnej czerpanej z własnych źródeł. Jednym z wyjątków od tej reguły był do tej pory Inowrocław. Teraz pojawiła się szansa, że w niedługim czasie kuracjusze i mieszkańcy będą mogli raczyć się miejscową wodą mineralną pochodzącą z inowrocławskiego źródła. Minister środowiska udzielił bowiem miastu koncesji na poszukiwanie wód mineralnych na terenie Inowrocławia. Jest tylko jeden warunek - trzeba znaleźć zasoby wody w ciągu trzech lat. Na podstawie map geologicznych można przypuszczać, że woda lecznicza znajduje się w Solankach.
- To doskonała wiadomość. Ostatnio wydobywano wodę z miejscowego źródła ponad 30 lat temu. Teraz jest ogromna szansa, że podobnie jak inne miasta uzdrowiskowe, Inowrocław znów będzie miał własną wodę mineralną. To ważne, gdyż bez własnego źródła nie spełniamy w pełni kryteriów uzdrowiska - twierdzi prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza. Położenie Inowrocławia w pobliżu wsadu solnego stwarza możliwość uzyskania wody o walorach cennych dla zdrowia. Specjaliści przypuszczają, że może uda się znaleźć dwa lub trzy jej rodzaje o zróżnicowanym składzie. Jeszcze w maju miasto chce ogłosić przetargi na prace poszukiwawczo-rozpoznawcze. Wykonanie odwiertów zaplanowano w parku Solankowym oraz w rejonie szpitala. Poszukiwania mogą być jednak prowadzone na obszarze obejmującym ponad 12 kilometrów kwadratowych. Będzie je prowadzić Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. - Mamy na ten cel zarezerwowaną kwotę w granicach miliona złotych. Połowa tych pieniędzy to fundusze z Unii Europejskiej. Mam też pomysł na nazwę dla jednej z wód. Chciałbym, by nazywała się „Inowrocławianka” z szacunku i podziwu dla mieszkanek naszego miasta - deklaruje prezydent. Jeżeli przy okazji odwiertów uda się natrafić na źródła biotermalne na głębokości do tysiąca metrów, to zostaną one również wykorzystane do celów leczniczych. Starania o uzyskanie koncesji z ministerstwa miasto rozpoczęło w 2007 roku.
Maj 2008 r. NESTLE WATERS Z NOWYM DYREKTOREM
Dyrektorem Sprzedaży w Nestle Waters Polska został Marcin Skowron. Marcin posiadający kilkuletnie doświadczenie w branży FMCG. Z firmą Nestle Waters Polska jest związany od dwóch lat, wcześniej pełnił w niej funkcję Kierownika Nowoczesnego Kanału Sprzedaży. Do jego nowych obowiązków należy tworzenie i realizacja strategii sprzedaży. Jest on również odpowiedzialny za prawidłowe zarządzanie i funkcjonowanie zespołu, który jest dla firmy gwarantem osiągnięcia sukcesu. Celem działań realizowanych przez Skowrona jest wzrost dystrybucji oraz zwiększenie sprzedaży produktów z portfolio Nestle Waters Polska: Nałęczowianki, Nestlé Aquarel, Mazowszanki, Perrier, Vittel, Aqua Panna, San Pellegrino.